مطلب وبلاگ

چیلر لیزر چگونه عمل می کند؟

چیلر لیزر چیست و چگونه عمل می کند؟

چیلر لیزر چیست و چگونه عمل می کند؟همانطور که همه ی شما عزیزان می دانید چیلرها انواع مختلفی دارند و هر کدام بسته به نوع خودشان خدماتی را در اختیار مشتریان قرار می دهند. شاید برای برخی از شما عزیزان در این زمینه سوالاتی پیش بیاید مثلا اینکه آیا چیلرها از نظر کارایی مانند یک دیگر عمل می کنند؟ و یا اینکه اگر چیلر دسته دوم بخریم به صرفه است؟ تفاوت قیمت چیلر لیزر با سایر چیلرها به چه صورت است؟ و از این قبیل سوالات.

در ابتدا برای اینکه شما عزیزان به جواب تمامی سوالات خود برسید دستگاه  را تعریف می کنیم. تمامی مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار می دهیم تا شما بتوانید راحت تر نوع چیلر خود را انتخاب کنید. در واقع خود چیلر یک دستگاه مانند سایر وسایل سرمایشی است که بسته به نوع آن یا دارای موتور است یا نیست. که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. این دستگاه وظیفه خنک کننده گی برخی از قطعات چیلر را برعهده دارد و آن را در دما های مورد نظر که بصورت استانداردها تنظیم شده اند متعادل نگه می دارد. در زمینه دستگاه های چیلر لیزر  می توان اینگونه گفت که اگر دستگاه لیزر بدون چیلر کار کند عمر آن بسیار کوتاه است و شما هیچ استفاده ای از آن نمی توانید داشته باشید. و یا ممکن است در برخی از فصول سال مخصوصا در زمستان با مشکلات زیادی مواجه شوید. در این زمینه اگر شما از این  دستگاه به درستی استفاده نکنید و نکات گفته شده را در مورد آن ها مد نظر قرار ندهید اگر مشکلاتی مانند شکستگی برای دستگاه چیلر لیزر رخ دهد شما دیگر نمی توانید از ضمانت آن استفاده کنید و محصول خود را به شرکت برگردانید چرا که شرکت اینگونه مشکلات را نمی پذیرد برای اینکه در ضمانت نامه درج نشده و به دلیل استفاده نادرست شما از دستگاه این اتفاق افتاده است. این دستگاه ها بسیار حساس هستند و باید هنگام استفاده از آن به درستی چک شوند. بسیاری از چیلرها هستند که شما می توانید از آنها در جهت سیستم گرمایشی نیز استفاده کنید. مثلا در فصل زمستان به گونه ای کار کند که آب یخ نزند و آن را همچنان گرم نگه دارد.

چیلر لیزر
چیلر لیزر

چیلر لیزر از چه اجزائی تشکیل شده است؟

چیلر لیزر از چه اجزائی تشکیل شده است؟در این زمینه نیز سوالاتی وجود دارد و آن هم به دلیل استفاده نادرست از چیلرها و بروز مشکلات است. کسانی که از این دستگاه ها استفاده کرده اند در جریان حساسیت آن ها نسبت به سایر وسایل سرمایشی هستند و هنگامی که خراب شوند باید شما مدت زمان زیادی را صرف خرید قطعات آن ها کنید چون به سختی در بازار یافت می شوند به همین دلیل است  افرادی که می خواهند این دستگاه را خریداری کنند در ابتدا باید از تمامی اجزاء این وسیله آگاهی نسبی داشته باشند. در واقع این نوع از چیلرها یک قطعه ی بسیار مهم در دستگاه ها شناخته می شود. این وسیله به قدری مهم است که اگر نباشد و یا معیوب باشد شما نمی توانید از دستگاه خود استفاده کنید. و وظیفه اصلی آن همانطور که گفتیم خنک کردن قسمت های مختلف دستگاه است. پس به خاطر داشته باشید که حتما باید به نحوه صحیح این وسیله مورد استفاده قرار بگیرد. برای اینکه شما دوستان راحت تر با چیلر لیزر آشنا شوید نحوه کارکرد آن را به زبان ساده تر بیان می کنیم. این وسیله به این صورت عمل می کند که آب موجود در آن ساکن نیست و مدام در حال حرکت و هنگامی که آب در این وسیله حرکت می کند قطعه ای دیگر به نام تیوب باعث خنک شدن دستگاه می شود. همیشه به خاطر داشته باشید که از قطعات مرغوب در دستگاه های خود استفاده کنید مثلا اگر چیلر لیزر دستگاه شما از نوع متوسط و یا ضعیف باشد دستگاه شما به درستی کارایی نمی‌دهد و نمی‌توانید نتیجه مطلوب را از آن بگیرید.

چیلر لیزر
انواع چیلر لیزر

 

نکات مربوط به چیلر لیزر و انواع آن

نکات مربوط به چیلر لیزر و انواع آن:

  1. هنگامی که این دستگاه را خریداری می کنید سعی کنید آن را از جاهای مورد اعتماد تهیه کنید چرا که نوع تقلبی آن در بازار بسیار زیاد است.
  2. همیشه به یاد داشته باشید هنگام نصب این دستگاه از افراد کاربلد استفاده کنید و حتما هنگام خرید دقت کنید که از قطعات مرغوب تولید شده باشد.
  3. همانطور که همه ی شما عزیزان می دانید برای خنک کننده گی بهتر این دستگاه می توانید آن را در دو نوع 1- چیلر لیزر مدل جذبی و 2- چیلر لیزر مدل تراکمی خریداری کنید که هر کدام از این مدل های چیلر مزایا و معایب خود را دارند که می توانید آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید و بهترین و با کیفیت ترین آن هارا چه از نظر قیمت و چه از نظر خنک کننده گی خریداری کنید.
  4. چیلر لیزر تراکمی خود دارای زیر مجموعه هایی است که یکی از معروف ترین نوع چیلر لیزری تراکمی آب خنک نام دارد. چیلرهای جذبی دارای موتور نیستند اما چیلرهای تراکمی ادارای انواع کمپرسورها هستند. از نظر خرید چیلرهای تراکمی دارای قیمت های بالاتری هستند و صدای بلندتری را از خود تولید می کنند.
  5. کدام چیلرهای لیزری را بخرم؟ این یک سوال کلی است و نمی توان به به طور خلاصه به آن پرداخت اما شما می توانید با توجه به ساختمان و نوع آب و هوای منطقه ای که می خواهید چیلر را در آن قرار دهید نوع آن را انتخاب کنید. برای اینکه بتوانید این دستگاه را در ساختمان مورد استفاده قرار دهید از قبل باید به اداره برق مراجعه کنید و از آن ها بخواهید که همکاری لازم را با شما داشته باشند تا در مورد برق به مشکل برنخورید.
  6. شما برای اینکه بهترین خرید را داشته باشید باید از افراد کارشناس در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید خرید مقرون به صرفه ای داشته باشید.
  7. یکی دیگر از هزینه های ی که در مورد چیلر لیز وجود دارد هزینه های مربوط به دیگ آن هاست که می توانید انواع آن ها با قیمت های بالا و پایین را در بازار ببینید. اما همانطور که گفتیم سعی داشته باشید بهترین نوع آن را خریداری کنید چرا که در صورت خرابی با مشکلات زیادی مواجه می‌شوید.

چیلر لیزر 3000

 

ویژگی های منحصر به فرد چیلر لیزر

ویژگی های منحصر به فرد چیلر لیزر:

. یکی مهمترین ویژگی های چیلر لیزر این است که به شما در هنگام بروز مشکل کم آبی و قطع آب هشدار می دهد. هنگامی که آب ساختمان قطع شده باشد و یا شیلنگ های مربوط به خود دستگاه چیلر با مشکل مواجه شده باشند دستگاه به شما هشدار می دهد و در اینصورت می توانید سریعا به مشکل رسیدگی کنید. تا به تیوب دستگاه مشکلی وارد نشود.

 

. این دستگاه به گونه ای است که شما می توانید همزمان ازدو نوع تیوب برای خنک کردن دستگاه مورد نظر استفاده کنید و هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت. قطعات بکار رفته در چیلر لیزر به صورتی هستند که ظرفیت بسیار بالایی را در هنگام خنک کنندگی دارند چرا که نوع آن ها از مس است.

 

 

. یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه چیلر لیزر این است که گه اگر دمای تنظیم شده تغییر کند و بالا و پایین برود از سیستم محافظت می کند مثلا اگر دمای دستگاه 38 درجه شده باشد شما بر روی دستگاه پیام هایی را بصورت خطا مشاهده می کنید و تا زمانی که دما پایین نیاید این خطا همچنان وجود دارد.چیلر لیزر

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این وسیله این است که تک بعدی نیست و تنها یک خطا را نمایش نمی دهد اگر دستگاه چیلر لیزر با مشکلات بیشتری روبه روشده باشد شما می توانید تمامی آن مشکلات را ببینید مثلا این امکان وجود دارد که هم شما مشکلات مربوط به دما و هم مشکلات مربوط به آب را مشاهده کنید و سریعا آن را برطرف کنید تا به کل دستگاه آسیب وارد نشود.

 

. در این نوع از چیلرها مخزن هایی به کار رفته است که از جنس پی وی سی هستند و این به این معنی است که اگر شما این دستگاه را خریده باشید که جنس مخزن آن از این جنس باشد می توانید مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید چرا که طول عمر بالایی دارد. و در فصل زمستان هیچ گونه  نگرانی برای شما در جهت آب  این دستگاه وجود ندارد.

 

چرا باید چیلر لیزری را انتخاب کنیم که از همه نظر بهترین باشد؟

چرا باید چیلر لیزری را انتخاب کنیم که از همه نظر بهترین باشد؟ این سوال بیشتر افراد در زمینه خرید چیلر لیزر است.اگر شما این نوع چیلر را انتخاب کرده باشید که با محیط سازگاری داشته باشد هم کارایی بهتری به شما می‌دهد و هم طول عمر بالاتری دارد و از نظر خرابی می‌توانید با گذشت زمان تعمیرکاران بهتری را انتخاب کنید.

در واقع اگر شما بهترین نوع چیلر لیزر را انتخاب کرده باشید دیگر نگران خراب شدن تیوب آن نخواهید بود و دما و حرارت چیلر مرغوب بسیار مناسب است و شما از نظر دما مدام درگیر آن نیستید. این دستگاه ها به دلیل قطعات مرغوبی که دارند می‌توانند دماهای بالاتر از آن چیزی را که سایر چیلر ها تحمل می‌کنند تحمل کنند به همین دلیل است که کارشناسان شما را در زمینه خرید چیلر به سراغ شرکت های معتبر می‌فرستند.

پاسخ دهید